Úvod do stroja
Najnovšia reflow platforma Heller Reflow Oven MK7 nastavuje nový štandard v modernej technológii spájkovania SMT.
Systém navrhnutý s -nízkoprofilovým{1}}ohrievacím modulom novej generácie poskytuje vynikajúcu tepelnú rovnomernosť s výrazne nižším delta{2}}T naprieč komplexnými zostavami plošných spojov- a zároveň dramaticky znižuje celkovú spotrebu energie.
Prepracovaná architektúra riadenia toku zvyšuje efektivitu zberu, minimalizuje požiadavky na údržbu a udržiava procesnú komoru mimoriadne čistú pre dlhodobú-stabilitu výroby.
Pokročilý chladiaci modul dosahuje v odvetví-popredné rýchlosti chladenia a mimoriadne-nízke výstupné teploty PCB, čím zaisťuje vynikajúce tepelné oddelenie medzi zónami a vynikajúce riadenie procesu pre aplikácie bez-olova a aplikácie s vysokou{3}}hustotou.
Popis produktov
Pokročilý vykurovací systém pre vynikajúcu rovnomernosť teploty
Náš vylepšený nízkoprofilový vykurovací modul v kombinácii s-vysokoúčinným obežným kolesom poskytuje výnimočný tepelný výkon v rámci celej dosky plošných spojov.
Prepracovaná architektúra prúdenia vzduchu zaisťuje hladšiu a koncentrovanejšiu distribúciu vzduchu, čo má za následokvýrazne nižšia delta-Ta vynikajúca rovnomernosť teploty-dokonca aj na zložitých-zostavách s vysokou hustotou.
Tento vykurovací systém novej{0}}generácie zlepšuje stabilitu procesu, zlepšuje kvalitu spájky a podporuje konzistentné výsledky pri rôznych výrobných požiadavkách.

Chladiaci systém ďalšej{0}generácie pre vysokovýkonné{1}}pretavovacie spájkovanie
Naša pokročilá platforma chladenia ponúka viacero konfigurácií modulov navrhnutých tak, aby vyhovovali širokému spektru výrobných požiadaviek-vrátane prísnych požiadaviek na moderné profily bezolovnatého spájkovania-.
Každá možnosť chladenia je optimalizovaná tak, aby poskytovala presnú reguláciu teploty, rýchle odoberanie tepla a výnimočnú konzistenciu procesu.
Pre-masové PCB zostavy alebo aplikácie vyžadujúce extrémne rýchle chladenie, vylepšenésuper{0}}chladiaci systémje k dispozícii. Tento vysokokapacitný-modul dosahuje rýchlosti chladenia prekračujúce6 stupňov za sekundupri zachovaní výstupných teplôt PCB pod úrovňou50 stupňovzaisťuje stabilnú manipuláciu po prúde a vynikajúcu spoľahlivosť spájkovaného spoja.

Stabilné tepelné profily a nízka delta{0}}T s optimalizovanou energetickou účinnosťou
Platforma MK7 poskytuje vynikajúcu tepelnú konzistenciu prostredníctvom vylepšenej architektúry vykurovania a pokročilého dynamického riadiaceho systému. Tieto vylepšenia zaisťujú presné rozloženie teploty a výnimočne nízku hodnotu Delta-T na celom povrchu dosky plošných spojov.
Energetická účinnosť je výrazne zlepšená vďaka vylepšenému tesneniu, zosilnenej izolácii a optimalizovanému riadeniu prúdenia vzduchu.
Navyše, integrovanéSystém energetického manažmentuinteligentne prispôsobuje spotrebu energie v obdobiach zníženého výrobného zaťaženia, čím umožňuje ďalšie zníženie prevádzkovej spotreby energie bez zníženia výkonu.

Optimalizovaný dizajn pre skrátenie času preventívnej údržby
Najnovšia platforma MK7 integruje prepracovaný výmenník tepla spárovaný so systémom riadenia toku chladenej{1}}vody, ktorý poskytuje výnimočnú účinnosť separácie toku pri zachovaní jednoduchej a rýchlej bežnej údržby.
Inovovaná architektúra vodného-boxu zvyšuje výkon filtrácie, zabraňuje usadzovaniu vo vnútri procesnej komory a zaisťuje dlhodobú-stabilitu výroby.
Vďaka svojej výrazne zvýšenej kapacite systém zberu taviva predlžuje intervaly údržby ďaleko nad rámec tradičných návrhov-, čo operátorom umožňuje vykonávať preventívnu údržbu menej často a s výrazne skrátenými prestojmi.

Energeticky-efektívny dizajn pre nižšiu uhlíkovú stopu
Naše riešenia pre pretavenie sú navrhnuté s ohľadom na energetickú efektívnosť a environmentálnu zodpovednosť.
Začlenením pokročilého riadenia tepla, optimalizovaných štruktúr prúdenia vzduchu a inteligentnej technológie-úspory energie systém výrazne znižuje celkovú spotrebu energie a prispieva k nižšej uhlíkovej stope.
Poháňaní dlhodobým-záväzkom k zelenému a trvalo udržateľnému rozvoju, neustále integrujeme princípy ekologického dizajnu do našich produktov.
Naše vybavenie spĺňa prísne požiadavky na technickú výkonnosť modernej výroby elektroniky a zároveň pomáha továrňam priblížiť sa ku globálnym cieľom -zníženia emisií a uhlíkových{1}}vrcholov.

Inteligentný systém navrhnutý pre inteligentnú výrobu
Digitálna transformácia naďalej pretvára každý aspekt moderného priemyslu{0}}a elektronika nie je výnimkou. Aby si továrne udržali konkurencieschopnosť, musia sa vyvíjať smerom k inteligentným, prepojeným a dátovým-produkčným prostrediam.
Naša architektúra inteligentného systému je navrhnutá tak, aby podporovala tento prechod. Umožnením-monitorovania v reálnom čase, zhromažďovania údajov a pokročilých analýz v rámci výroby, procesov a zariadení môžu výrobcovia dosiahnuť dlhodobé-cielerýchlejšie dodanie, nižšie prevádzkové náklady a vyššia kvalita produktus vyššou účinnosťou ako kedykoľvek predtým.
Vďaka plnej kompatibilite s Industry 4.0 sa naše softvérové nástroje bez problémov integrujú do ekosystémov inteligentných tovární, čím používateľom poskytujú lepší prehľad, prediktívne možnosti a optimalizované rozhodovanie-pre skutočne inteligentnú výrobu.

Konfigurovateľné návrhy prispôsobené potrebám vašej aplikácie
Dnešní výrobcovia elektroniky požadujú vysokú produktivitu a stabilný výkon, zatiaľ čo dodávatelia zariadení musia poskytovať väčšie možnosti bez obetovania nákladovej efektívnosti. Na podporu rastu a konkurencieschopnosti potrebujú výrobné linky flexibilné systémy, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť rôznym produktom a procesom v obochSMTaPolovodičaplikácie.
Platforma MK7 je navrhnutá s vysoko konfigurovateľnou architektúrou, ktorá vyhovuje širokej škále typov dosiek, veľkostí balíkov a výrobných požiadaviek. Táto všestrannosť vám umožňuje expandovať na nové trhy, zavádzať nové produktové rady a rýchlo reagovať na meniace sa požiadavky zákazníkov-, čo dáva vašej firme jasnú konkurenčnú výhodu.

Technické špecifikácie
|
Model |
1505MK7 |
1707MK7 |
1809MK7 |
1810MK7 |
1826MK7 |
1913MK7 |
1936MK7 |
2043MK7 (3C) |
2043MK7 (4C) |
|
Dĺžka (mm) (vzduch/N2) |
2200 / 2500 |
3600 |
4650 |
4650 |
4650 |
5900 |
5900 |
6774 |
7224 |
|
Šírka (mm) |
1520 |
1520 |
1520 |
1520 |
1520 |
1520 |
1520 |
1520 |
1520 |
|
výška (mm) |
1440 |
1440 |
1440 |
1440 |
1440 |
1440 |
1440 |
1440 |
1440 |
|
Hmotnosť (kg) |
1510 |
1550 |
2060 |
2060 |
2060 |
2520 |
2420 |
3765 |
3765 |
|
Napájacie vstupy |
208/240/380/400/415/440/480 VAC |
208/240/380/400/415/440/480 VAC |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
Maximálny odber prúdu |
100 Amp |
130 A pri 208/240 V |
100 A pri 380–480 V |
100 Amp |
100 Amp |
100 Amp |
100 Amp |
100 Amp |
100 Amp |
|
Trvalý výkon (kW) |
6 |
8 / 7 |
12 / 7.5 |
16 / 7.5 |
16 / 8 |
14 / 9 |
15 / 9 |
15 / 13 |
20 / 13 |
|
N2 prívodný tlak (bar) |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
|
N2 prevádzkový tlak (bar) |
6 |
6 |
6 |
6 |
6 |
6 |
6 |
6 |
6 |
|
Typická spotreba N2 |
500 – 700 SCFH |
500 – 700 SCFH |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
Vykurovacie zóny |
5 |
7 |
9 |
10 |
8 |
13 |
10 |
13 |
13 |
|
Dĺžka ohrevu (mm) (vzduch/N2) |
1340 / 1300 |
1920 |
2580 |
2830 |
2710 |
3570 |
3600 |
4390 |
4490 |
|
Chladiace zóny |
1 |
1 |
2 |
2 |
2 |
3 |
3 |
3 |
4 |
|
Dĺžka chladenia (mm) (vzduch/N2) |
430 / 410 |
620 |
1000 |
750 |
870 |
1260 |
1230 |
1310 |
1660 |
|
Maximálna teplota (stupeň) |
350 |
350 |
350 |
350 |
350 |
350 |
350 |
350 |
350 |
|
Presnosť regulátora teploty (stupeň) |
±0.1 |
±0.1 |
±0.1 |
±0.1 |
±0.1 |
±0.1 |
±0.1 |
±0.1 |
±0.1 |
|
Čas zmeny profilu (min) |
5 |
15 |
15 |
15 |
15 |
15 |
15 |
15 |
15 |
|
Podpora PCB – Single Lane / Mesh Belt |
50 – 560 mm (možnosť: 50 – 610 mm) |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
Dual Lane (režim jedného pruhu) |
50 – 400 mm (možnosť: 50 – 450 mm) |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
Dual Lane (režim Dual Lane) |
50 – 225 mm (možnosť: 50 – 250 mm) |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
Dvojprúdové koľajnice |
FMMM, FMMF, FMFM |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smer PCB |
Zľava doprava, sprava doľava |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
Vrchná / spodná vôľa dosky plošných spojov |
Sieťovaný pás: +58 mm |
Reťaz: +29 / +29 mm & +35 / +35 mm |
Pre všetkých rovnako |
|
|
|
|
|
|
|
Prepravná výška (mm) |
Sieťovaný pás: 930 ±60 |
Reťaz: 960 ± 60 (možnosť 900 ± 60) |
To isté |
|
|
|
|
|
|
|
Rýchlosť dopravníka (mm/min) |
250–1880 |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
To isté |
|
Dĺžka podporných kolíkov PCB |
4,75 mm |
4,75 mm |
4,75 mm |
4,75 mm |
4,75 mm |
4,75 mm |
4,75 mm |
4,75 mm |
4,75 mm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Systém automatického mazania |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
|
Nastavenie šírky výkonu |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
|
Softvér na profilovanie KIC |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Štandardné |
Údaje o produkte sú len orientačné. Ak chcete potvrdiť najnovšie informácie, kontaktujte nás.

Prečo sa stať partnerom nás
✓ Viac než len dodávka zariadení - kompletných riešení linky SMT
✓ Reálne projektové skúsenosti s inštalovanými a prevádzkovanými linkami SMT
✓ Silná technická podpora pre automatizáciu a integráciu
✓ Znížené riziko integrácie a rýchlejšie spustenie{0}}linky
✓ Vyhradená technická podpora počas celého životného cyklu projektu
O nás
Špecializujeme sa na kompletné riešenia liniek SMT a integráciu automatizácie, dodávame spoľahlivé zariadenia a osvedčené výrobné linky podporené skutočnými projektovými skúsenosťami.
Reflow pec – často kladené otázky
Otázka: 1. Na čo sa používa reflow pec pri výrobe SMT?
Odpoveď: Pretavovacia pec sa používa vo výrobných linkách SMT na spájkovanie elektronických komponentov na dosky plošných spojov. Po vytlačení spájkovacej pasty a umiestnení súčiastok prejde doska plošných spojov cez reflow pec, kde riadený ohrev roztaví spájkovaciu pastu a vytvorí spoľahlivé spájkové spoje.
Otázka: 2. Ako funguje pretavovacia pec?
Odpoveď: Pretavovacia pec funguje tak, že ohrieva zostavy PCB cez viacero teplotných zón, vrátane zón predhrievania, namáčania, pretavovania a chladenia. Každá zóna je presne kontrolovaná, aby sa zabezpečila stabilná kvalita spájkovania a minimalizovalo sa tepelné namáhanie komponentov.
Otázka: 3. Koľko vykurovacích zón má pretavovacia pec?
Odpoveď: Väčšina pecí SMT reflow je k dispozícii so 6 až 12 vykurovacími zónami v závislosti od výrobných požiadaviek. Viac vykurovacích zón poskytuje lepšiu reguláciu teploty a zlepšenú kvalitu spájkovania, najmä pre zložité alebo-hustotné zostavy PCB.
Otázka: 4. Aké typy pretavovacích pecí sú k dispozícii?
Odpoveď: Bežné typy pecí s pretavením zahŕňajú teplovzdušné pece s pretavením, dusíkové pece s pretavením a pece s pretavením bez olova-. Výber závisí od zložitosti PCB, typu spájkovacej pasty a požiadaviek na kvalitu výroby.
Otázka: 5. Aký je rozdiel medzi pecami na prefukovanie vzduchu a dusíka?
Odpoveď: Dusíková pretavovacia pec znižuje hladiny kyslíka počas spájkovania, čo má za následok lepšie zmáčanie spájky, menej defektov a lepší vzhľad spájkovaného spoja. Teplovzdušné reflow pece sú nákladovo-efektívnejšie a vhodné pre väčšinu štandardných aplikácií SMT.
Otázka: 6. Je pretavovacia pec vhodná na bezolovnaté{1}}spájkovanie?
A: Áno. Moderné pretavovacie pece SMT sú navrhnuté na bezolovnaté-spájkovanie, ponúkajú presnú reguláciu teploty a stabilný tepelný výkon, aby splnili požiadavky bezolovnatého-procesu.
Otázka: 7. Ako nastavíte teplotný profil pre pretavovaciu pec?
Odpoveď: Teplotný profil je nastavený na základe špecifikácií spájkovacej pasty, materiálu PCB a typov komponentov. Správne profilovanie pomáha zaistiť konzistentnú kvalitu spájkovania a znižuje chyby, ako sú náhrobné kamene alebo studené spoje.
Otázka: 8. Môže byť reflow pec integrovaná do kompletnej linky SMT?
A: Áno. Pretavovacia pec môže byť plne integrovaná do kompletnej výrobnej linky SMT, ktorá bezproblémovo spolupracuje s tlačiarňami spájkovacej pasty, strojmi na vyberanie a umiestňovanie, AOI a zariadeniami na manipuláciu s doskami.
Otázka: 9. Aká údržba je potrebná pre reflow pec?
Odpoveď: Pravidelná údržba zahŕňa čistenie zvyškov taviva, kontrolu ventilátorov a ohrievačov, kontrolu dopravných systémov a overovanie presnosti teploty, aby sa zabezpečila stabilná dlhodobá-prevádzka.
Otázka: 10. Ako si vyberiem správnu pretavovaciu pec pre moju linku SMT?
Odpoveď: Výber správnej pretavovacej pece závisí od veľkosti PCB, objemu výroby, procesu spájkovania a konfigurácie linky. Spolupráca so skúseným poskytovateľom riešení pre linky SMT pomáha zaistiť optimálny výkon a hladkú integráciu linky.
Populárne Tagy: heller reflow pec mk7, Čína heller reflow pec mk7 výrobcovia, dodávatelia, továreň, Hellerova vákuová reflow pec, pretavovanie horúceho vzduchu, Priemyselná dusíková spájkovacia pec, Bezolovnatá reflow pec pre spotrebnú elektroniku, SMD pretavenie, SMT teplovzdušná reflow pec

